20. Novembra 2023.

Jokić bez tripl-dabla, Denver bez pobjede

Košarkaši Denver Nagetsa izgubli su od Klivlenda na gostovanju 121:109 u 13. meču NBA sezone.

Nagetsi su upisali četvrti poraz u sezoni, Nikola Jokić ovaj put imao je “skromno” izdanje, ali je bio najbolji igrač Nagetsa.

Centar iz Sobora za 28 minuta igre zabeležio je dabl-dabl od 18 poena, 10 skokova i i sedam dodavanja.

Jokić je uz to imao i jednu blokadu, tri izgubljene lopte, dok mu je šut iz igre bio 8/13, a nije imao nijedan pokušaj za tri poena.

U ekipi Majka Melouna istakli su se još Majkl Porter Džunior sa 21 poenom i šest skokova, Kristijan Braun je dodao 13, a dvoocifren je bio i Eron Gordon sa 11 poena i pet dodavanja.

LA Lejkers – Hjuston 105:104

Kavalirsi su od sredine druge četvrtine preuzeli meč u svoje ruke, nametnuli svoj ritam i odlepili se na dvocifrenu razliku, da bi Denevr do kraja prvog poluvremena uspeo da spusti minus na osam poena (66:58). ode tako do kraja susreta uspeli da ostvare.

U nastavku meča, domaći tim je konstantno imao visok višak, u trećem kvatralu iznosio plus 21, da u poslednjem duelu imali su i prednost od 26 poena.

Na kraju, Klivlend je došao sedme pobede u sezoni, a u prijumfu je prednjačio Darijus Garland sa 26 ubačenih poena, a pratio ga je Krejg Porter sa 21 poenom.