9. Marta 2026.

Jeep Avenger zaludio Italijane: Najprodavaniji na “čizmi”

Odluka kompanije Jeep da lansira mali, robusni SUV namijenjen isključivo evropskom tržištu pokazala se kao pun pogodak. Potražnja za modelom Avenger toliko je snažna da se postavlja pitanje da li je Stellantis pogriješio što ga nije ponudio i na drugim tržištima.

Avenger je u februaru bio drugi najprodavaniji automobil u Italiji, odmah iza legendarnog Fiata Pande, a zahvaljujući ovom modelu Jeep je već dvije godine najprodavanija SUV marka u toj zemlji.

Do sredine 2025. godine Jeep je potvrdio više od 200.000 narudžbi za Avenger, a model je posebno popularan u Italiji. Prema najnovijim podacima Stellantisa, samo u februaru italijanskim kupcima isporučena su 5.893 primjerka Avengera, čime je ovaj kompaktni SUV ostvario tržišni udio od 3,7 odsto.

Iako je time ostao na značajnoj udaljenosti od Fiata Pande, koja je sa 12.612 prodatih vozila zauzela osam odsto tržišta, Avenger je nadmašio uvijek popularni Fiat Grande Pandu (5.500 prodatih primjeraka) i Leapmotor T03 (4.776). Zanimljivo je da sva četiri najprodavanija automobila u Italiji u februaru dolaze iz grupacije Stellantis, ako se u tu grupu ubroji i Leapmotor.

Najprodavaniji SUV dvije godine zaredom

Snažna prodaja Avengera u Italiji nije samo kratkotrajan fenomen. Ovaj model bio je najprodavaniji SUV u zemlji i tokom 2024. i 2025. godine. Prošle godine zauzeo je više od 5,5 odsto ukupnog tržišta SUV vozila, te čak 11 odsto u rastućem segmentu B-SUV-a.

U čemu je tajna popularnosti?

Ključ popularnosti Avengera leži u činjenici da je dovoljno mali za uske, istorijske evropske gradske ulice, a istovremeno nudi robusni karakter koji je zaštitni znak brenda Jeep. Kupcima je na raspolaganju i široka paleta pogonskih opcija koja pokriva gotovo sve potrebe.

Osim osnovne verzije sa 1,2-litarskim benzinskim motorom i ručnim mjenjačem, nudi se i 48-voltni blagi hibrid koji isti motor kombinuje sa električnim motorom snage 28 KS. Jeep takođe nudi Avenger sa 4xe plug-in hibridnim sistemom i pogonom na sve točkove, a za one koji preferiraju gotovo nečujnu vožnju dostupan je i potpuno električni model.

(Index)

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare