23. Januara 2024.

Janisov 31 poen u pobjedi Baksa nad Pistonsima, slavio i Klivlend

Janis Adetokumbo je zabeležio tripl-dabl učinak u pobedi Milvokija na gostovanju Detroitu, 122:113.

Sjajni Janis je za 35,5 minuta postigao 31 poen uz 17 skokova i deset asistencija, a veliku pomoć imao je i od Krisa Midltona.

On je susret završio sa 26 poena uz po dva skoka, asistencije i ukradene lopte.

Demijan Lilard je dodao 17 poena, a Bruk Lopez 13.

Kod Pistonsa, najefikasniji je bio Markus Saser sa 23 poena, Dežjden Ajvi je doao 17, Ajzea Stjuart 19.

Bojan Bogdanović je odigrao 22,5 minuta i postigao 15 poena uz po jedan skok i asistenciju.

Pobedu je ostvarila i ekipa Klivlenda i to na gostovanju Orlandu, 126:99.

Kavalirsi su razbili Orlando u prvoj četvrtini koju su dobili sa 38:19, a na poluvremenu su imali 72:47.

Orlando nije imao šanse da nadoknadi minus koji je u jednom momentu u poslednjoj četvrtini iznosio i 36, poena, 119:83.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Sem Meril sa 26 poena, poen manje je imao Donovan Mičel.

U ekipi Orlanda Paolo Bankero je susret završio sa 18 poena, poen manje postigao je Franc Vagner.