28. Septembra 2023.

Jang Bojs pokazao slabost – Zvezdin rival primio dva gola za tri minuta u porazu

Fudbaleri Jang Bojsa poraženi su kao gosti od Sent Galena rezultatom 2:1 u meču sedmog kola švajcarskog prvenstva.

Do meča sa Zvezdom u Beogradu, tim iz Berna odigraće za vikend utakmicu i sa Grashopersom, takođe u gostima.

Bio je ovo prvi poraz Jang Bojsa ove sezone u domaćim okvirima.

Mada, nije se takav scenario uopšte dao naslutiti u 69. minutu kada je daleko najboji igrač gostiju Elia doveo goste u vođstvo. Kongoanac je, podsetimo, bio i jedini strelac u prvom kolu Lige šampiona protiv Lajpciga.

Ali, nisu se dugo radovali gosti – čak su i šokirani u roku od samo tri minuta.

Popustila je odbrana prvaka Švajcarske u tom intervalu, što su u kratkom roku uspeli da kazne Fabian Šubert i Mihailo Stevanović – dvojica rezervista domaćeg tima.

Obojica su u igru ušla u 61. minutu, da bi prvo Šubert doneo 1:1 u 72. minutu, a onda je igrač “naše gore list” tri minuta kasnije doneo potpuni preokret.

Jang Bojs sa utakmicom manje zauzima treće mesto na tabeli, ispred su Cirih i Sent Galen.