19. Augusta 2024.

Jak na papiru, ne toliko na djelu: Realu samo bod sa Majorkom

Real Madrid nije započeo sezonu u La Ligi na način na koji je žlio. Madriđani su odigrali (samo) neriješeno protiv Majorke, rezultat je bio 1:1.

Fantastično je počela Majorka. U petom minutu je Košta prvi put testirao Kurtou koji je odlično odbranio udarac. Real je posle toga konsolidovao redove i ubrzo poveo.

Fantastičnu akciju kreirale su Realove zvezde. Belingem je odložio do Mbapea, koji je dodao Vinisijusu, a Brazilac je „štiklom“ uposlio Rodriga koji je fantastično pogodio dalji ugao i doveo Madriđane u vođstvo.

Šampion Španije je do kraja prvog poluvremena održavao prednost i inicijativu.

Majorka nije želela da se preda, naprotiv. Domaćin je silovito krenuo u drugo poluvreme i ubrzo došao do izjednačenja. Rodrigez je izveo korner, a Murići je pobegao Mbapeu i postigao izjednačujući pogodak. Ni posle toga Majorka nije stala. Mogao je Murići da postigne i drugi gol, ali je ovog puta Kurtoa bio spreman i odbranio mu udarac.

Real je morao da pojača pri kraju meča. Ubedljivo najbolju priliku su „Galaktikosi“ imali u 70. minutu. Mbape je šutirao sa strane, Greif je odlično odbranio. Lopta je letela ka Rodrigu koji je ispred sebe imao praznu mrežu, ali je Mohika u poslednjem trenutku izbio loptu i spasao domaćina.

Imao je i Modrić priliku u 80. minutu van šesnaesterca, ponovo je čuvar mreže domaćih bio spreman. Nervoza na kraju je uradila svoje, pa je Mendi dobio direktan crveni karton, a Real nije uspeo do kraja da postigne gol i ovo predstavlja iznenađenje prvog kola.

Ranije u nedelju Real Sosijedad je na svojoj “Reale areni” ostao bez ijednog boda! Rajo Valjekano pobedio je plavo-bele rezultatom 2:1 (0:0) i stigao do prvih bodova u sezoni.

Bio je to prvi trijumf za Rajo u duelima sa ovim baskijskim timom još od 2015. godine! Ključnu prednost gosti su ostvarili u drugom poluvremenu – u 67. minutu Horhe de Frutos je pogodio posle dodavanja Abdula Mumina, a 17 minuta kasnije Serhio Kameljo donosi nedostižno vođstvo za Rajo. U osmom minutu sudijske nadoknade Martin Zubimendi, evropski prvak sa reprezentacijom Španije, postiže jedini gol na meču za domaće.

U narednom kolu Rajo Valjekano će gostovati Hetafeu, dok Sosijedad putuje u Kataloniju na okršaj sa Espanjolom.