21. Novembra 2023.

Italija kroz “iglene uši” na EURO, Englezi se sapleli u Skoplju

Aktuelni šampion Evrope, fudbalska reprezentacija Italije, braniće titulu na prvenstvu koje će se naredne godine održati u Njemačkoj.

“Azuri” su u Leverkuzenu bili “gosti” Ukrajini u poslednjem kolu grupe C i remizirali su bez golova, što im je donelo plasman kroz “iglene uši” na kontinentalno takmičenje.

Ukrajina i Italija su bile izjednačene na tabeli, ali je selekciji Lučana Spaletija bio dovoljan remi, zbog međusobnog trijumfa u prvom delu kvalifikacija, kada je bilo 2:1.

Italijani su se ponovo kockali, baš kao u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, kada su imali sve u svojim nogama, a onda promašili penal protiv Švajcarske i ispustili bodove koji su je odveli u baraž odakle ih je izbacila Severna Makedonija.

Ovog puta je kraj bio srećan za njih, jer su izdržali sve napade Ukrajinaca, nisu primili gol i provukli se na EURO u Nemačkoj.

Na nacionalnom stadionu “Toše Proeski” u Skoplju, Severna Makedonija je uspela da osvoji bod protiv Engleske rezultatom 1:1 (1:0).

Čak Makedonci mogu da kažu da su bili bliži pobedi, pošto su vodili od 41. minuta kada je Enes Bardi, nakon promašenog penala, smestio loptu u mrežu za 1:0.

U nastavku su Englezi krenuli ofanzivnije, a Džeku Grilišu je poništen gol u 47. minutu.

Hari Kejn je ušao u igru u 58. minutu, a već u sledećem je postigao gol za 1:1.

I to je bilo sve u Skoplju, izdržali su Makedonci i sačuvali bod za kraj ovih kvalifikacija.

Iz grupe C, dakle, na EURO odlaze Engleska kao prva i Italija kao drugoplasirana selekcija.