20. Juna 2023.

Istorijski debakl Makedonaca – Englezi ih deklasirali “sedmicom”

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Severnu Makedoniju rezultatom 7:0 (3:0) u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Vicešampioni Evrope su “sedmicom” demonstrirali silu i sačuvali maksimalan učinak od 12 bodova iz četiri odigrana susreta u grupi C.

Redom su mrežu nesrećnog Stoleta Dimitrievskog pogađali Hari Kejn u 29. Bukari Saka u 38, Markos Rašford u 45, ponovo Saka u 47. i 51. te Kalvin Filips u 64. i Kejn za kraj u 73. minutu.

Severna Makedonija posle tri meča ima isto toliko osvojenih bodova i izgubila je korak za Ukrajinom koja ima šest bodova.

Francuska je u grupi B “samo” minimalnim rezultatom 1:0 savladala Grčku u Parizu.

Namučili su se “trikolori”, a do trijumfa stigli golom Kilijana Mbapea iz penala u 55. minutu

Nije pomogao ni crveni karton za Mavropanosa u 70. minutu da se makar još neka lopta nađe u mreži “Helena”.

U istoj grupi, Irska je sa 3:0 savladala Gibraltar.

Golove za “ostrvljane” su postigli Džonston, Ferguson i Ajdah, sve u drugom poluvremenu.

U grupi D Turska je savladala Vels rezultatom 2:0, takođe golovima u drugom poluvremenu.

Domaćinu je pomogao Morel crvenim kartonom u 41. minutu, ali nije Čalhanoglu promašenim penalom u 64.

Ipak, Najir je u 72. i Guler u 80. završio posao za Tursku koja je prva na tabeli sa devet bodova iz četiri odigrane utakmice.