18. Marta 2023.

Irving dominirao, Vučeviću pripao “dabl-dabl”, Embid sve bliži MVP tituli

Dalas, koji je igrao bez Luke Dončića, imao je dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, ali je u finišu poslednje morao da juri zaostatak.

Defanzivci domaćih fokusirali su se na Kajrija Irvinga, koji je vratio pas ka Kleberu – a ovaj pogodio uz zvuk sirene.

Irving je zapravo bio najzaslužniji za trijumf sa 38 poena, šest skokova i šest asistencija, a dvocifreni su bili još Tim Hardavej sa 12 poena, Kris Vud je ubacio isto toliko, ali imao i devet skokova i osam dodavanja, dok je Kleber meč završio sa 10 poena.

Kod Lejkersa najefikasniji su bili Entoni Dejvis sa 26 poena i 10 skokova, Ostin Rivs je dodao 16, a Denis Šruder 15 poena.

Maveriksi su šesti sa skorom 36-35, dok su Lejkersi 10. sa učinkom 34-37.

Košarkaši Čikaga savladali su Minesotu rezultatom 139:131 posle produžetaka.

Minesota je u poslednji minut ušla sa prednošću od 113:111, ali onda je usledio pad. Rudi Gober je promašio oba slobodna bacanja, Konli šut za tri, a na drugoj strani je probio Derozan i doneo izjednačenje na 20 sekundi do kraja.

Timbervulvsi su imali poslednji napad, ali Kajl Anderson gubi loptu i odvodi meč u produžetak koji domaća ekipa rešava bez problema u svoju korist.

Najefikasniji je bio Demar Derozan sa 49 poena i 14 skokova. Zek Lavin je dodao 39 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Crnogorski centar Nikola Vučević je za 46 minuta upisao dabl-dabl sa 22 poena i 11 skokova, kao i četiri asistencije.

Kod protivnika se istakao Konli sa 28 poena, šest asistencija i pet skokova. Mekdenijels je imao 25 poena, a Rudi Gober 21 poen i 19 skokova

U drugim susretima večeri, Boston je savladao Portland rezultatom 126:112.

Demijen Lilard je bio najefikasniji kater susreta sa 41 poenom, a centar iz BiH Jusuf Nurkić je imao šest poena i osam skokova. Kod Seltiksa je najbolji bio Džejson Tejtum sa 34 poena i 12 skokova.

Klivlend Kavalirsi su savladali Vašington rezultatom 117:94, a Hjuston je pobedio Nju Orleans 114:112. Memfis je bio bolji od San Antonia 126:120.

Košarkaši Filadelfije savladali su Šarlot rezultatom 121:82 u noći između petka i subote.

Prvo poluvreme je većim delom bilo neizvesno, da bi igrači neposredno pred odlazak na pauzu ubacili u viši stepen prenosa i stigli i do 15 poena prednosti.

Do kraja su stigli i do maksimalnih 42 poena prednosti, te je bilo kakva neizvesnost izostala za šesti trijumf u nizu Filadelfije.

Predvodio ih je Džoel Embid koji je za 29 minuta postigao 38 poena, 13 skokova i pet asistencija uz šut iz igre 16/21. To je bila njegova osma uzastopna partija sa 30 ili više poena. Podsetimo, centar Filadelfije je od nedavno favorit kladionica za MVP titulu, a nalazi se i na prvom mestu zvanične rang liste NBA lige.

Tobajas Heris je dodao 18 uz pet skokova, odnosno Tajris Meksi sa 13 poena i po dva skoka i asistencije. Milton je dodao 12, a Harden je imao tripl-dabl sa 11 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Nekadašnji as Oklahome i Hjustona je tako dospeo među 10 igrača sa najviše tripl-dablova u istoriji lige.

Na drugoj strani je Teri Rozir sa 14 poena, a Pi Džej Vašington je dodao 12.

Filadelfija i posle ovog meča ostaje u trci za prvo mesto na Istoku. Trenutno su treći sa 47 pobeda i 22 poraza. Ispred su Boston sa 49 poena i 22 skokova, odnosno Milvoki Baksi sa 50 pobeda i 20 poraza.

Košarkaši Atlanta Hoksa savladali su aktuelne šampione Golden Stejt Voriorse rezultatom 127:119.

To je bio prvi meč ekipe Bogdana Bogdanovića od kako je iskusni šuter dobio novi, četvorogodišnji ugovor vredan 68 miliona dolara.

Srpski košarkaš je na terenu proveo 25 minuta i za to vreme postigao 14 poena (4/8 za tri), dva skoka i dve blokade.

Tre Jang je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 25 poena uz 12 asistencija. Džon Kolins je imao 22, Onjeka Okongvu je stao na 19, a Deandre Hanter na 14.

Kod protivnika se istakao Stef Kari sa 31 poenom, Donte Divićenzo i Kevon Luni ubacili po 18 poena, a Klej Tompson je imao 15 poena i 11 skokova.

Golden Stejtu ovo je 10. u nizu poraz na gostovanjima i trenutno su sedmi na Zapadu sa 36 pobeda i 35 poraza. Atlanta je osma u drugoj konferenciji sa po 35 pobeda i poraza.

Srpski košarkaš Boban Marjanović odigrao je ključnu ulogu u pobedi Hjustona nad Nju Orleansom rezultatom 114:112.

Na četiri stotinke do kraja su košarkaši domaćeg tima imali loptu sa strane za potencijalne produžetke ili pobedu, ali se Marjanović isprečio pri izvođenju lopte i onemogućio protivnika da uputi šut.

Herbert Džons je pokušao da izvede loptu preko 220 centimetara visokog Marjanovića, ali to se ispostavio kao ne baš lak posao.

Marjanović je na terenu proveo samo dva minuta i ostvario jedan skok, Roketse je do pobede predvodio Džejlen Grin sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija. Porter je dodao 20, a Šengun ostvario dabl-dabl sa 17 poena i 11 skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Brendon Ingram sa 31 poenom, odnosno Jonas Valančunas sa 22 poena i 17 skokova.