12. Januara 2024.

Irving bez Dončića do 44 poena

Dalas Maveriksi su kao domaćin savladali Njujork Nikse, rezultatom 128:124, u okviru NBA lige.

Maveriksi su do pobede došli bez najboljeg igrača tima Luke Dončića, koji se nije našao u stastavu.

Dalas je došao do 23. pobede i sa 16 poraza se nalazi na sedmom mestu Zapadne konferencije, dok su Niksi peti na Istoku sa skorom 22-16.

Najbolji u redovima Dalasa bili su Kajri Irving sa 44 poena, četiri skoka i 10 asistencije i Tim Hardavej Džunior sa 32 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Zanimljivo, Irving je postao tek drugi igrač u istoriji franšize sa 40+ poena, nekoliko puta pre njega je do te brojke dolazio Dončić.

Sa druge strane kod Niksa, Džulius Rendl je ubacio 32 poena uz šest skokova i pet asistencija, pratio ga je Džejlen Branson sa 30 poena i osam asistencija.

Mavsi su odlično ušli u meč i došli do ubedljive prednosti u prvom kvartalu (44:26), koju su uspešno održavali do poluvremena i na pauzu otišli sa +19 (74:55).

Ipak, u drugom poluvremenu su se Niksi vratili, da bi u na minut pre kraja, trojkom Donte DiVićenca prišli na -1 (121:120). U nastavku je Džoš Girn uzvratio istom merom, da bi Irving Hardavej Džunior sa penala presudili rivalu i postavili konačan rezultat – 128:124.