22. Juna 2026.

Iranci u svlačionici ostavili poruku Amerikancima: “Od drevne Persije…”

Delegacija iranske reprezentacije imala je poruku za Amerikance u Los Anđelesu

Nakon susreta sa Belgijom (0:0), Iranci su ostavili pismo u svlačionici.

Poslali su važnu poruku o identitetu, dostojanstvu i zajedništvu.

“Od drevne Persije od pre više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo”, piše u pismu.

Podsetimo, Iran tokom Svetskog prvenstva ne sme duže da se zadržava na teritoriji SAD, već samo da odigra meč i vrati se u svoju bazu u Meksiku.

Dosad su osvojili dva boda, a poslednji meč igraće protiv Egipta u Sijetlu.

Podijeli vijest na: