23. Oktobra 2023.

Igokea uz rame vodećima – pala i Cedevita Olimpija

Košarkaši Igokee upisali su i treću uzastopnu pobedu u ABA ligi pošto su na svom terenu bili bolji od Cedevuita Olimpije rezultatom 83:72.

Ekipa iz Aleksandrovca je druga na tabeli regionalnog takmičenja sa učinkom 3-1, dok su Zmajčeki sa polovičnim skorom na deobi petog mesta sa Borcem i Zadrom.

Ljubljančani su polje počeli meč i posle četvrtine imali su četiri poena viška, ali su domaći na poluvreme otišli sa plus 2 – 42:40.

Ključna je bila treća deonica koju je ekipa trenera Vladimira Jovanovića dobila sa 21:12.

Nikola Tanasković je bio najbolji sa 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a po 12 su ipisali Edin Atić (8as), Dragan Milosavljević i Marko Jeremić.

U poraženom timu Džastin Kobs je zabeležio 16, Jaka Blažič 15, a Šou Džons 10 poena uz 15 skokova.

Igokea u sledećem kolu gostuje u Čačku, a Cedevita Olimpija dočekuje Studentski centar.