1. Decembra 2023.

Ibaka iz najboljih dana “uništio” Virtus – druga pobjeda Bajerna u nizu

Košarkaši Bajerna iz Minhena su ubedljivo savladali Virtus iz Bolonje, rezultatom 90:76, u okviru 11. kola Evrolige.

Izabranici Pabla Lasa su došli do pete pobede i sada su na skoru 5-6, dok Virtus tek upisao čevrti poraz uz sedam pobeda.

Virtus je imao sve u svojim rukama tokom prve četvrtine, nije uspevala odbrana Bajerna da nađe rešenja za napade ekipe iz Bolonje, koja je posle prvog kvartala došla do +8 (20:28)

Ipak, situacija se promenila u drugoj deonici i Bajern je uspeo da se vrati u meč i egal do poluvremena, najviše dobrom igrom Serža Ibake – 44:46.

Bajern je nastavio u dobrom ritmu u trećoj deonici i serijom 6:0 u poslednjem minutu došao do prednosti – 70:66.

Poslednju četvrtinu, Bavarci su dobili 20:10 i tako došli do ubedljive pobede – 90:76.

Najraspoloženiji u ekipi iz Minhena, bio je Serž Ibaka, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 24 poena i 13 skokova, dvociren je bio Silvejn Francisko sa 13 poena i pet asistencija, a dvocifreni su bili Karsen Edvards Devin Buker sa po 12 poena, kao i Ajzak Bonga sa 10.

Kod Virtusa, Marko Belineli je dodao 22 poena, pratio ga je Tornike Šengelija sa 15 poena i pet skokova, a dvocifren je bio i Brajant Danston sa 10 poena i osam skokova.

Bajern u narednom kolu dočekuje Olimpiju iz Milana, do Virtus u Bolonji čeka Barselonu.