28. Maja 2023.

Hurkač siguran, veliki preokret Grikspora i Hačanova

Hubert Hurkač je sa 3-2 u setovima pobedio Davida Gofana, a po setovima je bilo 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4.

Dva puta je Poljak stizao do vođstva i dva puta je Gofan uspevao da se vrati, ali je posle tri sata i 37 minuta ipak morao da upiše poraz.

Konstant Lestijen je bio na korak od velike pobede i iznenađenja već u prvom kolu protiv Karena Hačanova i čak stigao do vođstva od 2-0 u setovima, da bi ruski teniser ipak uspeo da preokrene i plasira se u drugo kolo turnira u Parizu.

Po setovima je bilo 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:3 i Hačanov posle tri sata i 42 minuta igre odlazi dalje, dok će Francuz dugo žaliti za propuštenim šansama pred svojim navijačima u Parizu.

Talon Grikspor se prilično namučio sa Pedrom Martinesom. Dobio je Grikspor prvi set rezultatom 6:4, a onda je inferiorniji Španac uspeo da odgovori sa 6:2, 6:0 i da povede sa 2:1, a imao je i 4:2 u četvrtom setu.

Tada se Grikspor vratio i sa 7:5, 6:3 uspeo da dođe do preokreta i pobede rezultatom 3-2 koje mu donosi drugo kolo Grend slema.