24. Maja 2024.

Hladno-toplo-hladno: Novak još uvijek bez finala u 2024.

Novak Đoković nije uspio da se plasira u finale turnira u Ženevi pošto je izgubio od Tomaša Mahača rezultatom 1:2 (4:6, 6:0, 1:6).

Srpski teniser ne igra na njegovom prepoznatljivom nivou ove sezone. Dva polufinala, jedno na Australijan openu, drugo u Monte Karlu, nisu rezultati na koje je Novak navikao da su najbolji do odlaska na drugi gren slem sezone, Rolan Garos koji počinje već narednog ponedeljka.

Đoković je na turniru u Ženevi savladao Janika Hanfmana u dva seta, prilično lako i bez mnogo poteškoća, a sledeći dan je prošao pokraj Talona Grikspora, takođe sa 2:0, ali uz malo više muke, pogotovo u prvom setu kada je spašavao četiri set lopte.

Istina, slavio je u dva seta u oba meča, ali ima još mnogo prostora za napredak u Novakovoj igri. Neočekivana je odluka bila da igra u Ženevi samo nedelju dana pre početka Rolan Garosa, ali ne i nelogična. Novaku su potrebni mečevi.

Danas će u polufinalu igrati protiv Tomasa Mahača, 44. tenisera sveta. Novak je već jednom igrao sa češkim teniserom, bilo je to u Dubaiju prošle godine i slavio je uz dosta muke, bilo je 2:1 u setovima, a odlučujući je Novak dobio u taj-brejku.

Ukoliko se plasira u finale, Đoković će igrati protiv pobednika duela između Flavija Kobolija i Kaspera Ruda.