14. Marta 2024.

Haos u Kupu BiH: Igrači Sarajeva napustili meč sa Borcem

Revanš meč četvrtfinala Kupa BiH između Sarajeva i banjalučkog Borca nije završen i biće registrovan službenim rezultatom u korist gostiju.

Do momenta prekida u 93. minutu gosti su na Koševu vodili 2:1, prvi meč završen je bez golova, pa su Banjalučani bili nadomak plasmana i pre nego što je usledio revolt domaćina.

Ekipa Sarajeva povukla se sa terena zbog, kako misle, više spornih odluka glavnog sudije meča Matea Muse.

Do povlačenja sa terena već su ostali sa igračem manje posle isključenja Brazilca Renana koji je pesnicom udario protivničkog igrača Ranka Jokića.

Musa je potom isključio i pomoćnog trenera Sarajeva zbog prigovora.

Sedmorici igrača Sarajeva sudija je pokazao žute kartone dok je gostima podelio samo dva.

Kap koja je prelila času nezadovoljstva je prekršaj koji je dodelio u korist gostiju, što je izazvalo burnu reakciju oštećene strane. Igrači Sarajeva su okupirali Musu, nisu mirovali ni na klupi Sarajeva odakle je ubrzo potom usledila komanda sa se napusti teren.

Tako je neslavno završen jedan od najzanimljivijih duela četvrtfinala Kupa.

U toku dana zasedaće takmičarska komisija BiH kako bi, i zvanično, donela odluku o epilogu prekinute utakmice.

Inače, oba gola za lidera Premijer lige BiH postigao je Stefan Marčetić – u 23. i 60. minutu.