13. Septembra 2023.

Haos, incidenti i prekid: Rumuni porazili tzv. Kosovo

Fudbaleri Rumunije pobedili su tzv. Kosovo rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri tzv. Kosova napustili su teren u 23. minutu, nakon što su Rumuni krenuli da skandiraju “Srbija, Srbija” i “Kosovo je Srbija”.

Utakmica je potom nastavljena, ali rumunski navijači su nekoliko puta upozoreni da ne skandiraju Srbiji i ne pokazuju transparent podrške, u suprotnom, utakmica će biti gotova pre vremena.

Sve se na kraju sredilo i meč se nastavio, a Verad Murići je zbog nesportskog ponašanja dobio dva žuta kartona i u 41. minutu isključen pa su Rumuni meč nastavili sa igračem više.

Verovalo se da će ovo biti remi najnepopularnijim rezultatom, a pogotovo kada je Stanču promašio penal u 61. minutu.

Ipak, on se u 83. minutu iskupio za taj promašaj i zatresao mrežu gostiju pa doneo Rumuniji pobedu koja ih i te kako drži “iznad vode” i u trci za EURO 2024. godine.

Za konačnih 2:0, postarao se Valentin Mihajla u 93. minutu utakmice koju je sudija produžio za 6 minuta.