4. Maja 2023.

Haland oborio apsolutni rekord Premijer lige i vratio Siti na vrh

“Građani” su meč protiv Vest Hema dočekali na drugom mestu nakon što je Arsenal u utorak slavio u gradskom derbiju protiv Čelsija.

Nakon 45 minuta bez pogotka, ekipa Pepa Gvardiole je rešila ovaj meč sa tri gola u nastavku što je bio i konačan rezultat susreta (3:0).

Mrežu “čekićara” je načeo Nejtan Ake u 50. minutu, a tačno 20 minuta kasnije je prednost duplirao Erling Haland koji je ujedno ispisao nove stranice istorije u elitnom rangu engleskog fudbala.

Norvežaninu je to bio 35. gol u Premijer ligi ove sezone čime se osamio na večnoj listi strelaca pretekavši Endija Kola i Alana Širera koji su postigli po 34, ali u sezonama kada se igralo 42 meča.

Do kraja se u strelce upisao i Fil Foden u 85. minutu i tako osigurao trijumf domaćeg tima.

Siti je ponovo prvi sa bodom više od Arsenala, ali i mečom manje. Vest Hem je na četiri boda od opasne zone, tako da će ekipa Dejvida Mojesa strepeti do kraja.

U drugom susretu večeri, Liverpul je minimalnim rezultatom slavio protiv Fulama (1:0). Jedini gol na meču postigao je Mohamed Salah iz penala u 39. minutu.