13. Novembra 2023.

Gvardiola: Znate li šta je Čelsi uradio da bi imao ovakav tim?

Mančester siti je na gostovanju Čelsiju odigrao neriješeno 4:4 u jednoj od najinteresantnijih utakmica ove sezone u Premijer ligi.

Kol Palmer je u petom minutu nadoknade drugog poluvremena pogodio iz penala za 4:4 i tako Čelsiju doneo bod.

Siti je tri puta imao prednost na Stamford bridžu, ali nije uspeo da je sačuva.

Pepa Gvardiolu su posle meča pitali da li je klupski šampion Evrope i prvak Engleske ove sezone ranjiviji.

Ono što je Čelsi uradio u prelaznom roku je baš da bi bili u stanju da naprave ovo. Biće u vrhu ove sezone i sigurno i u narednim jer grade za tako nešto. Ako očekujete da svako dođe ovde i pobedi sa 7:0 onda grešite. Znate li koliko je Čelsi potrošio da napravi ovo? U prošlosti je bilo samo Siti, Siti, Siti koji je radio to. Pogledajte šta je Čelsi uradio da oformi ovaj fantastičan tim? Tako da je ovo normalno. Nisam ni očekivao drugačiji tip utakmice, bili smo blizu, ali nismo bili savršeni u nekim momentima. Ipak, to je fudbal“, rekao je Gvardiola.

Pohvalio je izabranike Maurisija Poćetina.

Uvek hvalim protivnika. Odigrali su veoma dobro. Svi žele da nas pobede jer svi znamo šta je bilo u prošlosti. Nisu imali šta da izgube. Ako Čelsi izgubi od Sitija ljudi će reći da je to normalno. A to nije realno, Čelsi na Stamford bridžu je uvek bio težak meč, otkako sam došao u ovu zemlju ili dok sam jop bio u Barseloni i Bajernu. Uvek jako teško. Zašto onda da ne pohvalim Čelsi?“, zaključio je Gvardiola.