22. Februara 2023.

Gvardiol šokirao Gvardiolu, ništa od pobede Sitija

Liga šampiona, 1/8 finala:
Lajpcig – Mančester siti 1:1 (0:1)
Stadion: Red Bul Arena. Gledalaca: 45.228. Sudija: S. Gizubujuk (Holandija). Strelci: Gvardiol u 70. za Lapcig, Marez u 27. za Mančester siti.

Gostima je pripalo prvo, domaćinu drugo poluvreme, pa se može reći da je nerešen rezultat pravo merilo svega što je viđeno ove večeri u Red Bul areni.

Bez bolesnih Kevina de Brujnea i Laporta, koji su ostali u Mančesteru, kao i povređenog Džona Stounsa, izabranici Pepa Gvardiole nisu uspeli da ispune cilj i vrate se u Mančester sa prednošću.

Ipak, biće veliki favoriti u revanšu koji će igrati 14. marta pred svojim navijačima.

U prvih 20 minuta nije bilo previše toga viđeno, ali onda je prva velika prilika pretvorena u pogodak.

Šlager je napravio grešku, Siti je osvojio loptu i usledio je brz odgovor, akciju koju su začeli Griliš i Gundogan, završio je Rijad Marez, 0:1.

Lako je moglo da bude 0:2 već u 36. minutu kada je na pas Bernarda Silve, Džek Griliš šutirao iznad prečke.

Imao je Siti odmah šansu, u 74. minutu preko Ilkaja Gundogana, ali je golman Janis Blasvih sjajno odbranio.

Do kraja, nije bilo ozbiljnijih prilika, pa će pobednik ovog dvomeča biti odlučen u revanšu za tri nedelje.