Košarkaši Olimpije iz Milana savladali su na svom parketu Real Madrid rezultatom 89:82 u meču 16. kola Evrolige, a ključnu ulogu u trijumfu italijanskog tima imao je Marko Gudurić.
Domaćin je tokom “gotovo” cele utakmice bio u prednosti, a pitanje pobednika je rešio početkom poslednje četvrtine, kada je srpski reprezentativac serijom poena i odličnih odluka u napadu podsetio na dane kada je u dresu Fenerbahčea “žario i palio” parketima širom Evrope. Milano je u odlučujući period ušao sa minimalnom prednošću, ali je brzo podigao ritam, stegao odbranu i napravio razliku koju Real više do kraja meča nije uspeo da ugrozi. Gudurić je meč završio kao najefikasniji igrač Olimpije sa 22 poena, uz važan doprinos Ledeja i Bruksa, koji su postigli 14 odnosno 13 poena dok je u redovima ekipe iz Madrida najefikasniji bio Kampaco sa 25 poena.
Posle ovog meča, oba tima imaju skor 9-7 i nalaze se u plej-of sezoni, u trenutno veuma ujednačenoj i neizvesnoj sezoni Evrolige.
EVROLIGA, 16. KOLO.
Utorak
Dubai – Makabi TA 95:97
Fenerbahče – Panatinaikos 77:81
Hapoel TA – Crvena zvezda 84:78
Olimpijakos – Valensija 92:99
Milano – Real Madrid 89:82
Pariz – Barselona 21.00 (A2P)
Sreda
Žalgiris – Efes 19.00 (A2P)
ASVEL – Bajern 20.00 (A4P)
Partizan – Virtus 20.30 (A1P)
Baskonija – Monako 20.30 (A3P)
tvarenasport.com