28. Decembra 2023.

Gudurić potvrdio trijumf Fenera u turskom derbiju

Košarkaši Fenerbahčea savladali su kao gosti Efes (89:84), u meču 17. kola Evrolige.

Fener je tako zabeležio i četvrti trijumf u nizu (10-7), dok je Efesu ovo četvrti poraz zaredom (7-10).

Koliko je meč bio izjednačen, govori podatak da je samo jedna ekipa, Efes, imala +8, što je bila najveća razlika.

Domaći su tu prednost održavali do kraja treće četvrtine, da bi se Fener vratio u potpunosti u meč, a potom u nekoliko navrata i preuzimao vođstvo.

Gosti su preko Papajanila stekli vođstvo pred poslednji minut, da bi Kalates na 29 sekundi pre kraja, postigao trojku, kojom je praktično prelomio susret.

Usledio je još jedan loš napad Efesa, da bi Marko Gudurić zapečatio trijumf Fenera tako što je realizovao slobodna bacanja nakon nesportskog faula.