9. Augusta 2023.

Golman Internasionala golom izbacio River iz Kopa Libertadores

Fudbaleri Internasionala eliminisali su River Plejt iz Kopa Libertadores nakon dramatičnog revanša u Porto Alegreu.

River je doneo sa Monumentala prednost od 2:1, ali je Internasional sjajno otvorio revanš i ekspresno poveo 2:0.

Međutim, u River uspeva da izbori penale golom Roberta Rohasa u 90. minutu susreta.

Usledila je još veća drama u penal seriji gde su dva tima izvela čak deset serija.

Na kraju je heroj domaćeg Intera postao golman Serhio Roče golom za pobedu 9:8 i plasman u osminu finala.

Još jedan brazilski tim je eliminisao argentinski, Fluminense je savladao Argentinos juniorse 2:0 za ukupnih 3:1.

Flu je dvomeč rešio tek u poslednjih pet minuta golovima Samjuela Gzavijera i Džona Kenedija, asistenta kod prvog gola.

Treći brazilski klub Atletiko Paranaense nije uspeo da se pridruži zemljacima jer je uprkos pobedi od 2:1 u revanšu ispao od bolivojskog Bolivara koji je slavio 3:1 u prvom meču na svom terenu.

Bolivar će u četvrtfinalu igrati upravo sa Internasionalom, dok Fluminense čeka potencijalni veliki derbi sa gradskim rivalom Flamengom, ukoliko on “odbrani” 1:0 u Paragvaju protiv Olimpije.