27. Januara 2023.

Goleada Zvezde u generalnoj probi, Partizan izgubio od Danaca

preokrenuli rezultat, pa ispustili vođstvo i na kraju slavili nakon greške rivala.

Strelci za Zvezdu su bili Kings Kangva, Stefan Leković i Stefan Mitrović.

Austrijanci su poveli 1:0 u 25. minutu, golom Dijabija iz penala koji je skrivio novajlija u Zvezdinom timu, Argentinac Aleks Vigo.

Nakon nekoliko sjajnih prilika, Zvezda stiže do izjednačenja 1:1 krajem prvog poluvremena, golom Kingsa Kangve.

Već u drugom minutu drugog poluvremena Zvezda preokreće rezultat na 2:1 – Stefan Leković pogađa glavom sa pet metara nakon centaršuta Gelora Kange sa desne strane.

Nije prošlo ni desetak minuta, a Austrija je izjednačila na 2:2 – Genuče realizuje sjajnu kontru Austrijanaca.

Deset minuta pre kraja Zvezda stiže do novog vođstva. Nakon ukradene lopte na sredini terena, Stefan Mitrović je izašao sam ispred golmana i zakucao fudbal pod prečku – 3:2.

To se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Zvezda je na pripremama do sada zabeležila pet pobeda – Lehija, Nefči, Koper, Dinamo Tbilisi, Austrija Lustenau i jedan poraz – Ludogorec (3:2).

Na startu prolećnog dela sezone u Superligi Srbije crveno-beli dočekuju Vojvodinu 4. februara.

Crvena zvezda – Austrija Lustenau 3:2 (1:1)
Kangva 42, Leković 47, Mitrović 81 – Dijabi 27, Genuče 53

Crvena zvezda
: Vasiljević, Vigo, Leković, Pankov, Srnić, Sanogo, V. Nikolić, Kangva, Prucev, Katai, Ibrahim

Fudbaleri Partizana poraženi su minimalnim rezultatom u pretposlednjoj proveri na pripremama u Turskoj.

Bolji od tima Gordana Petrića bio je Danski Horsens, golom u drugom poluvremenu.

Partizan će ovog petka odigrati još jedan meč, u generalnoj probi za nastavak sezone crno-beli će popodne igrati protiv moskovskog CSKA.

Nij bilo golova nakon prvih 45 minuta. Crno-beli su vršili pritisak na odbranu Danaca, ali nisu uspeli da zatresu mrežu.

Najkonkretnije prilike imali su Aleksandar Lutovac, koji je izblokiran u desetom minutu, te Danilo Pantić u 38, čiji je šut odbranio golman Brolin.

Nakon dve dobre propuštene prilike, Horsens stiže do 1:0 protiv Partizana – Sigurdarson pogađa u 53. minutu nakon greške Slobodana Uroševića.

Kapiten crno-belih je loše procenio situaciju, pa je Sigurdarson izašao sam na golmana Stevanovića i lako ga matirao.

Partizan je imao inicijativu u nastavku, Menig je bio neprecizan u 66. minutu, dok je golman Danaca odbranio dobar pokušaj Fejse sa dvadesetak metara.

Crno-beli su prethodnih dana u Beleku odigrali pet pripremnih utakmica – Krajova (1:1), Mladost Lučani (2:2), TSC (1:1), Austrija (0:0), Ahmat (3:1).

Partizan – Horsens 0:1 (0:0)
Sigurdarson 53

Partizan: Stevanović, Urošević, Saničanin, Subotić, Filipović, Fejsa, Traore, Lutovac, Pantić, Menig, Baždar