5. Februara 2023.

Gol i asistencija Tadića u novoj pobjedi probuđenog Ajaksa

Ponovo je jedan od glavnih protagonista bio Dušan Tadić, koji je postigao prvi gol i potom upisao asistenciju u trijumfu rezultatom 5:0 (2:0) na gostovanju Kamburu.

Tadić je već u 16. minutu dobio sjajno dodavanje Dejvija Klasena i doneo prednost gostima iz Amsterdama.

U 36. minutu je bilo 2:0 kada je Mohamed Kudus asistirao Stivenu Berghuisu, a u drugom delu mu je i Tadić upisao dodavanje za gol.

U 64. minutu je u stilu “sidraša” dočekao i iz prve odložio loptu za Berghuisa koji je efektno pogodio za 3:0.

Tadić je u 73. minutu ustupio mesto Brajanu Brobiju, kada je sve uveliko bilo rešeno, a upravo Brobi je u 79. i trećem minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Ajaks je stigao do 3. pozicije sa 40 bodova, dva više i utakmicom više od trenutno četvrtoplasiranog PSV-a, kao i dva manje uz utakmicu više od prvoplasiranog AZ Alkmara.

Kambur ostaje na poslednjem mestu na tabeli sa 12 osvojenih bodova.