29. Augusta 2023.

Gof preokrenula protiv Njemice ;Voznjacki lako sa Ruskinjom

Šesti nosilac je posle 170 minuta igre pobedila Nemicu Lauru Sigemund, 3:6, 6:2, 6:4.

Nemačka teniserka, koja inače igra veoma dobro u dublu, bolje je otvorila meč.

Ona je uspela da napravi brejk u petom gemu za 3:2 i držala je tu prednost.

Na kraju seta, uspela je da dođe i do drugog brejka za 6:3 i vođstva u meču.

Bio je to znak za uzbunu kod šampionke Sinsinatija koja je momentalno podigla igru.

Viđen je maratonski gem od 26 minuta na startu drugog seta, Gof je napravila brejk i potvrdila ga za 2:0.

Još jednom je oduzela servis protivnici za 4:1 i potom sa 6:2 stigla do izjednačenja u meču.

Koko je uz dva brejka stigla do 3:0 u setu odluke, ali smo potom videli razmenu brejkova i 4:1.

Na 5:2, Amerikanka je servirala za pobedu, ali joj je zadrhtala ruka.

Sigemund je stigla do 5:4, ali Gof je dodala gas na kraju i dobila set sa 6:4.

Nju u drugom kolu očekuje susret sa Mirom Andreevom koja je pobedila Oliviju Gadecki, 1:6, 6:3, 6:4.

Dalje je prošla i Magda Linet koja je bila bolja od Aliksandre Sasnovič iz Belorusije, 6:3, 6:1.

Karolina Voznjacki, nekada prva igračica sveta, plsairala se u drugo kolo u Njujorku.

Ona je posle 82 minuta igre pobedila 227. igračicu na WTA listi, Ruskinju Tatjanu Prozorovu, 6:3, 6:2.

Start je bio izjednačen, videli smo razmenu brejkova na početku, da bi od 3:3, Karolina, koja je trenutno 628. na svetu, napravila mini seriju od 3:0 i tako došla do seta.

U drugom setu, Ruskinja je u jednom momentu otišla u svlačionicu na medicinski tretman, bilo je očigledno da ima problema sa leđima.

Voznjacki je to iskoristila i napravila tri brejka do kraja, dobivši set sa 6:2.

Nju u narednoj rundi očekuje Čehinja Petra Kvitova koja je bila bolja od Kristine Bukse, 6:1, 7:6 (5).