30. Augusta 2023.

Galata, Braga i Jang Bojs ponovo u Ligi šampiona

Fudbaleri Galatasaraja, Brage i Jang Bojsa, plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su slavili u utakmicama baraža kvalifikacionog ciklusa.

Izuzetno uzbudljivo i neizvesno bilo je u Istanbulu u kvalifikacijama za elitno evropsko takmičenje.

Fudbaleri Galatasaraja i u drugom meču savladali su ekipu Moldea, ovoga puta sa 2:1.

Turski tim imao je prednost od 3:2 iz prvog meča, a sa drugom pobedom potvrdio je prolaz u Ligu šampiona.

Ikardi je sedmom minutu iskoristio penal i doneo svom timu prednost.

Igrao se 66. minut kada je Hestad izjednačio i dao Moldeu nadu za povratak i preokret.

Ipak, rezultat se nije menjao sve do 93. minuta, kada je Anhelinjo pogodio za pobedu i prolaz turske ekipe.

Pored Galatasaraja, plasman u Ligu šampiona izborili su i Braga i Jang Bojs.

Portugalski tim je savladao Panatinaikos u gostima sa 1:0.

U Bragi u prvom meču bilo je 2:1 za tim koji je prethodno eliminisao srpski TSC.

U revanšu, jedini strelac za Portugalce bio je Bruma u 83. minutu.

Nakon godinu dana pauze, u Ligu šampiona vraća se i Jang Bojs.

Švajcarski tim je nakon remija bez golova u prvoj, sa ubedljivih 3:0 savladao Makabi Haifu u revanšu.

Iten, Ugrinić i autogol Seka presudili su izraelskom klubu.