8. Septembra 2023.

Francuska jednom nogom na Euru – 5/5, Levandovski spašavao Poljake protiv Farana

Najbolji fudbaleri Francuske pobedili su i Republiku Irsku u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine, rezultatom 2:0 za nastavak savršenog niza.

U istoj grupi, Holandija porazila Grčku 3:0.

Francuska posle pet utakmica u grupi B ima perfektan učinak – pet pobeda uz gol razliku 11:0.

“Trikolori” su već sada jednom nogom na Evropskom prvenstvu, i sa dve…

Do kraja kvalifikacija preostali su im mečevi sa Holandijom, Gibraltarom i Grčkom.

Strelci protiv Iraca u još jednoj ubedljivoj predstavi zvaničnih svetskih vicepravaka bili su Tiram i Čuameni.

Meč je igran na “Parku Prinčeva”.

U isto vreme, u Ajndhovenu, De Ron, Gakpo i Veghorst golovima još u prvom poluvremenu doneli su Holandiji ubedljivih 3:0 protiv Grčke i gotovo sigurnu poziciju broj dva u grupi.

U grupi E je već prava drama na vidiku.

Trenutno, nakon četiri kola četiri reprezentacije deli samo jedan bod: Češka 8, Albanija 7, Poljska 6, Moldavija 5…

U četvrtak su Češka i Albanija odigrali 1:1, dok je Poljska savaladala jedinu selekciju koja nema nikakve šanse za prolaz na Euro, Farska Ostrva, rezultatom 2:0.

U Pragu, na “Fortuna Areni”, oba gola viđena su u rasponu od deset minuta.

Češka je povela u 56. minutu preko Černog, a u 66. Bajrami je doneo Albaniji veliki bod koji znači i nadu u srećan kraj ovih kvalifikacija za njih.

Poljska je u isto vreme slomila otpor Farskih Ostrva preko neprevaziđenog lidera ekipe, kapitena i najboljeg igrača u istoriji Roberta Levandovskog.

Napadač Barselone pogašao je u 73. i 83. minutu.