3. Augusta 2023.

Francuska bolja od Crne Gore – Gober pogodio trojku

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je u Monepeljeu od Francuske (80:69) u prvom kontrolnom meču pred Mundobasket.

Ekipa Boška Radovića je dugo vremena držala rezultatskipriključak međutim nije imala snage da izdrži tempo “Trikolora” do kraja. Francuska je stekla devet poena prednosti u trećoj deonici – posle 42:37 na poluvremenu – da bi nekoliko minuta pre kraja slomila otpor Crnogoraca.

Posle dva poena i dodatnog bacanja Rudija Gobera otišla je Francuska na nedostižnih 14 poena prednosti (76:62) i tu je bio kraj svake nade gostiju da mogu doći do podviga.

Inače, centar Minesote je svoj napadački arsenal za ovu priliku obogatio i šutem za tri poena, za njega potpuno atipičnim segmentom igre, ali se pokazalo kao efikasno oružje u njegovim rukama. Pogodio jedan hitac za tri protiv Crne Gore.

Najefikasniji u poraženom timu bio je doskorašnji košarkaš Crvene zvezde Nikola Ivanović sa 12 poenaNikola Vučević je ubacio 11 poena, a imao je i 11 skokova, dok je Petar Popović meč završio sa 10 poena.

Kod Francuza je najefikasniji bio Evan Furnije sa 20 poena, Rudi Gober je ubacio 16, a Eli Okobo 12.

Crna Gora će na Mundobasketu igrati u grupi sa Litvanijom, Meksikom i Egiptom.