1. Septembra 2024.

Fiorentina u 96’ do spasa, Verona sigurna u Đenovi

Fudbaleri Fiorentine i Monce su remizirali rezultatom 2:2, dok je Verona slavila trijumf u Đenovi 2:0 u trećem kolu italijanske Serije A.

Na “Artemio Frankiju” u Firenci napadač iz Bosne i Hercegovine Milan Đurić je u 18. minutu doneo prednost Monci, a istu je u 32. duplirao Danijel Maldini.

“Ljubičasti” su u poslednjem minutu prvog poluvremena smanjili zaostatak preko Mojze Kena, a tokom celog drugog poluvremena su jurili potpuni povratak.

Bilo je nekoliko prilika u finišu, najbolju je imao ponovo Mojze Ken, ali je remi Fiorentini doneo Robin Gosens.

Nemac je glavom vrlo efektno pogodio za konačnih 2:2 i treći remi “ljubičastih” u novoj sezoni.

Monca je ostala na dva osvojena boda, a lako je mogla u gornji dom.

U istom terminu, Verona je prilično lako savladala Đenovu na “Luiđi Ferarisu”.

Golovi za tim, koji je i ovog puta kao kapiten predvodio Darko Lazović, pali su u drugom poluvremenu.

Čačua je u 55. minutu doneo prednost, da bi devet minuta kasnije Tengstent postavio konačan rezultat.