31. Januara 2024.

Fenerbahče se namučio ali dobio Asvel, sjajna utakmica Lučića u pobedi Bajerna

Košarkaši Fenerbahčea uspeli su da dođu do veoma bitne pobede na gostovanju ekipi Asvela u 24. kolu Evrolige.

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su do trijumfa protiv protiv poslednjeplasirane ekipe došli rezultatom

Kod pobedničke ekipe najbolji je bio Džonatan Motli sa 22 poena, Skoti Vilbekin je upisao 17 poena, dok je Amin Nua u svojoj prvoj utakmici za ovaj tim zabeležio 11 poena uz sedam skokova.

Asvel se sa druge strane hrabro borio, ali do iznenađenja ipak nije došao. U redovima ekipe iz Liona Majk Skot je bio najefikasniji sa 26 poena uz šest skokova, Pariz Li je sa druge strane upisao 16 poena i to su jedini igrači koji su bili dvocifreni kod domaćih.

Dva različita poluvremena smo imali na ovom meču. Posle jedne rezultatske klackalice u prvoj četvrtini, gde smo videli nekoliko promena vođstva, Asvel se konsolidovao u drugom periodu, gde je ubrzo stekao i dvocifrenu prednost. Znajući kako su prošli u Kaunasu, gde su bili razbijeni, Fener se brzo vratio i do kraja prvog poluvremena istopio prednosti domačih, tako da je Asvel na poluvremenu imao samo tri poena prednosti 42:39.

U dobrom momentumu je Fenerbahče završio prvo poluvreme, a u tom ritmu je igrao i u nastavku meča. Ubrzo su stekli prednost koju su konstatno povećavali, uz dobru odbranu koju su igrali košarkaši iz Istanbula i gde su za treću četvrtinu primili svega 14 poena, a postigli 28.

Do kraja meča je Fenerbahče dobro čuvao prednost, koja se kretala od 13 do sedam poena prednosti, koliko je Asvel najviše mogao da smanji, ali je pobeda ostala u rukama gostiju koji su tako stigli do svog 15. trijumfa, koji može biti veoma bitan u borbi za plej-of.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 20.30 košarkaši Bajern Minhena savladali su ekipu Baskonije sa 112:109 posle produžetka.

Mogao je i trebao Bajern utakmicu da reši posle regularnog dela meča, ali je trojku na tri sekunde do kraja pogodio Miler-Mekintajer i tako se otišlo u dodatnih pet minuta meča, gde su Bavarci bili bolji i na kraju upisali desetu pobedu u Evroligi.

Kod pobedničke ekipe najbolji je bio Serž Ibaka, on je u svojoj prvoj utakmici posle pauze zabeležio 21 poen uz sedam skokova. Odličnu utakmicu je odigrao srpski košarkaš Vladimir Lučić, on je utamicu završio sa 17 poena, dok su Silvan Francisko i Heris upisali po 13 poena.

Sa druge strane kod Baskonije je opet blistao Markus Hauard sa 27 poena uz sedam ubačenih trojki, dabl-dabl učinak je imao Kodi Miler-Mekintajer sa 20 poena i 15 skokova, a Met Kostelo je imao 18 poena.

Bajern je sada na učinku od deset pobeda i 14 poraza i nalazi se na 14. mestu, dok je Baskonija na polovičnom učinku od 12 pobeda i poraza.

Bolji je bio Bajern tokom celog meča, imali su prednost koja je bila i od 12 poena prednosti, ali je Baskonija se vraćala i na kraju izborila produžetak, gde je bila poražena.

Na kraju ćemo napomenuti da su gosti imali šut za drugi produžetak, ali je Vanja Marinković promašio trojku.