11. Januara 2024.

Fener nakon produžetka bolji od Bajerna, PAO razbio Monako

Košarkaši Fenerbahčea savladali su ekipu Bajerna sa 98:91, nakon produžetka u meču 21. kola Evrolige

Više nego uzbudljivo i neizvesno bilo je u Istanbulu u duelu turske i nemačke ekipe.

Domaći navijači strepeli su do poslednjih minuta, pošto je pobednik odlučen tek nakon produžetka.

Uspeli su gosti iz Minhena da iznenade Fener i dužim delom meča budu u vođstvu.

Ipak, u samom finišu, tim koji sa klupe predvodi Šarunas Jasikevičijus, uspeo je da pre svega izbori dodatnih pet minuta, a potom u produžetku bude bolji sa 17:10.

Apsolutni lider i junak u pobedničkom timu bio je Skoti Vilbekin, koji je meč završio sa 30 postignutih poena.

Dvocifrenu su bili i Pijer sa 15, Dorsi sa 13 i Motli sa 12 poena.

Srpski košarkaš Marko Gudurić imao je osam poena.

U redovima gostiju, najefikasniji su bili Fransisko sa 21 i Buker sa 16 poena.

Vladimir Lučić meč je završio sa 11 poena i šest skokova.

Fenerbahče je došao do 13. pobede u 21 utakmici i nalazi se na četvrtom mestu na tabeli Evrolige, dok je Bajern upisao 13. poraz i 14. je na tabeli.

Panatinaikos je bio ubedljiv protiv Monaka, pošto ga je savladao sa 88:63.

Grčki tim je odlično ušao u meč, pošto je nakon 10 minuta košarke vodio sa 27:12.

Monako je pokušavao da se vrati u meč, pogotovo u poslednjoj deonici, ali je Atamanova četa uspešno odbila sve nalete i upisala novu pobedu.

Sjajan meč odigrao je Lesor, koji je imao 23 poena uz tek jedan promašaj iz igre, kao i Nan koji je ubacio 21 poen.

Motijunas sa 13 i Džejms sa 11 poena, bili su najefikasniji u Monaku.