Pristigao je izuzetno veliki broj zahtjeva za sufinansiranje obnove fasada stambenih zgrada u Banjaluci, prošle godine, te je prvobitan plan da se potrebna sredstva za ovu namjenu obezbijede kroz rebalans budžeta.
Prema podacima nadležnog Odjeljenja za komunalne poslove, u 2022. godini bile su četiri zainteresovane strane, dok je u prošloj, 2023. godini bilo mnogo veće interesovanje, a samim tim i veći broj prijavljenih, s obzirom na pozitivna iskustva prethodnih godina.
“U 2022. godini grad Banjaluka je zajedno sa zajednicama etažnih vlasnika koje su odabrane putem javnog poziva uradio sanaciju fasada na mnogobrojnim lokacijama”, kazali su iz nadležnog odjeljenja za “Nezavisne”.
Kako dodaju, sanacija fasade urađena je u Ulici braće Pantića broj sedam, a ukupna vrijednost investicije po ugovoru iznosila je 49.051,08 KM.
“Takođe, iste godine sanacija je urađena u Knežopoljskoj broj jedan, a ukupna vrijednost investicije po ugovoru iznosila je 56.197,74 KM, zatim Duška Koščice broj jedan, gdje je ukupna vrijednost investicije po ugovoru iznosila 61.454,58 KM. U Vaclava Havleka Vene broj četiri ukupna vrijednost investicije po ugovoru iznosila je 73.465,19 KM”, istakli su oni.
U 2017. godini, kako navode iz Odjeljenja, grad Banjaluka je zajedno zajednicama etažnih vlasnika, koje su odabrane putem javnog poziva iz 2016. godine, uradio sanaciju nekoliko fasada.
Sanacija je urađena u Ulici kralja Petra II, a ukupna vrijednost investicije po ugovoru iznosila je 38.705 KM”, istakli su oni, te dodali da je iste godine urađena sanacija na lokacijama kao što su: Aleja Svetog Save četiri, osam i 12, a ukupna vrijednost investicije iznosila je 54.535,41 KM, zatim Vojvode Radomira Putnika broj jedan, gdje je ukupna vrijednost investicije iznosila 49.568,22 KM, te Bana dr Todora Lazarevića broj tri, pet i sedam, a ukupna vrijednost investicije iznosila je, kako kažu, 119.510,7 KM.
“Sve informacije u vezi sa ovim aktivnostima biće dostupne na zvaničnoj internet stranici Gradske uprave”, kazali su oni.