27. Januara 2026.

Epski raspad Koko Gof

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina počistila je Koko Gof sa terena i plasirala se u prvo Australijan open polufinale u karijeri.

Svitolina je neočekivano lako razbila Gof sa 6:1, 6:2 poslije tačno sat vremena igre.

Tridesetjednogodišnjakinja iz Odese sada ima četiri Grend slem polufinala, svugde sem na Rolan Garosu, a ovom pobedom se vratila u Top 10.

Iskusna Ukrajinka letela je po terenu, raspaljivala vinere iz svih oružja, dok je Gof išla iz greške u grešku i ni u jednom trenutku nije delovala kao treća teniserka sveta.

U prvom setu Amerikanka je izgubila sva četiri svoja servis gema, a na kraju meča je imala nestvarno lošu statistiku.

Napravila je 3 vinera i 26 neiznuđenih grešaka!

Bila je ovo deseta pobeda u nizu za Svitolinu u 2026. godini,  te je ostala na smo jednom izgubljenom setu od početka sezone.

Njena rivalka u polufinalu takođe ima 10-0, ali ona nije izgubila nijedan set. U pitanju je Arina Sabalenka, a biće to njihov sedmi duel – Beloruskinja trenutno vodi sa 5-1.

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare