18. Oktobra 2023.

Englezi se plasirali na EURO i udaljili “azure”, Danci se umalo obrukali protiv San Marina

Fudbaleri Engleske deveta su reprezentacija koja se kvalifikovala na EURO 2024.

Selekcija “Gordog Albiona” je u meču odluke slavila protiv Italije rezultatom 3:1 u derbiju osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Azuri” su, u meču koji je njima više značio, stigli prvi do prednosti kada je Đanluka Skamaka u 15. minutu meča zatresao mrežu domaćina.

Međutim, još pre pauze se Hari Kejn potrudio da iz jedanaesterca donese svom timu izjednačenje.

U drugom poluvremenu je Markus Rašford doneo preokret u 57. minutu, a do kraja se Kejn upisao još jednom za konačan rezultat.

U drugom meču grupe C Ukrajina je savladala Maltu rezultatom 3:1 i probila se na drugo mesto na tabeli.

Trenutno su Englezi prvi sa 16, Ukrajinci sa 13 i utakmicom više drugi, dok su Italijani treći.

U narednom kolu Ukrajina dočekuje Italiju u meču koji bi mogao da odluči ko će sa druge pozicije u Nemačku, dok “azure” pre toga očekuje i susret sa Severnom Makedonijom.

U mečevima grupe H San Marino je bio blizu da stigne do prvih bodova u duelu sa favorizovanom Danskom.

Skandinavska selekcija je povela preko Hojlunda u prvom poluvremenu, a u nastavku je domaćin šokirao kada je izjednačio preko Alesandra Golinučija. Bio je to prvi pogodak za San Marino u ovom kvalifikacionom krugu.

Ipak, na kraju je Danska slavila, a heroj je bio Jusuf Poulsen koji je postigao gol za konačnih 2:1.

Na drugom susretu Slovenija je minimalnim rezultatom savladala Severnu Irsku u gostima.

Upravo su Danska i Slovenija na vrhu sa po 19 bodova, dok je Kazahstan treći sa 15.