19. Decembra 2025.

Engleska podrhtava: Gvardiola odlazi iz Sitija?

Legendarni španski stručnjak Pep Gvardiola odradiće još ovu sezonu na klupi Mančester Sitija, a nakon toga će napustiti engleski klub, što je potvrđeno iz više izvora uglednom “The Athleticu”.

Pep Gvardiola je već dugo stanovnik plavog dijela Mančestera i pod njegovim je vođstvom Siti postao jedan od najboljih i najmoćnijih timova evropskog fudbala.

Trenutno “Građani” pokušavaju doći do još jedne titule prvaka Engleske, jureći Arsenal, a vjeruje se kako će Gvardiola napustiti klub čak i da osvoji sve trofeje. Još uvijek nije poznato da li se zasitio ili ima plan da radi negdje drugo.

Međutim, posebno je odjeknulo Engleskom, ali i Evropom, ime stručnjaka sa kojim je Siti navodno već dogovorio saradnju. U pitanju je italijanski stručnjak Enco Mareska.

Sadašnji kormilar Čelsija je upravo od Gvardiole upijao trenersko znanje kada je radio u Sitiju, dok od ljeta 2024. godine trenira londonske “Plavce”. 

Klubu je donio trofej Lige Konferencija i Svjetsko klupsko prventvo.

Zaista velikan sa “Stemford Bridža” igra dopadljiv fudbal pod vođstvom Mareske i pomenuti Italijan bi bez dileme mogao biti pravi izbor za Mančester Siti, navodi “SportAM“.

Nezavisne.com

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare