14. Marta 2023.

Efes poslije trilera srušio “kralja” i poslao upozorenje Partizanu

Veoma je bilo zanimljivo u “Sinan Erdem Domu” gde je Real vodio tokom gotovo čitavog prvog poluvremena, ali je na pauzu otišao sa zaostatkom.

Igrači Ergina Atamana su dodali gas u trećoj deonicu koju završavaju sa najvećom prednošću na meču od 17 poena. Taman kada su svi pomislii da je tu kraj, Real je imao drugačije planove.

Na nešto manje od tri minuta do kraja bilo je osam poena razlike za domaći tim posle koša Krisa Singltona (83:75). Usledila je serija gostiju 9:0 nakon koje dolaze do prve prednosti u drugom poluvremenu na minut i po do kraja.

U tim trenucima je Ataman zatražio tajm-aut koji je promenio dalji tok meča. Šejn Larkin je pogodio trojku, na šta se nadovezao Tibor Plajs, a potom i Vil Klajburn sa linije za slobodna bacanja za +6 na 15 sekundi do kraja.

Ni tu nije bio kraj. Posle faula Klajburna, oba puta je sa penala pogodio Serio Rodriges, a onda na dve sekunde do kraja trojku pogađa Džanan Musa za 90:89.