14. Februara 2025.

Džez Bogdanovićevih Klipersa u produžetku

Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović igrao je drugu utakmicu za Los Anđeles Kliperse, a njegov tim je u Solt Lejk Sitiju pobedio Jutu Džez posle produžetka – 120:116.

Iza 32-godišnjeg Bogdanovića je skromno šutersko veče – 3/10 iz igre i 1/6 za tri, ukupno sedam poena, tri ukradene lopte i dve asistencije za 24 minuta na parketu.

Ipak, ta jedina trojka došla je u jednom od ključnih trenutaka – zvuk sirene za kraj treće četvrtine. Bogdan je taj šut pogodio „jokićevski“, s jedne noge.

Domaći su diktirali tempo većim delom utakmice, faktički do isteka poslednje četvrtine, a u jednom trenutku drugog kvartala vodili su 17 razlike. Norman Pauel je položio loptu u koš, a Džejms Harden u svom stilu pogodio za tri i doprineo seriji 11:1 kojom su izvojevali ključno vođstvo.

„Lomilo“ se i posle, ali je 20-godišnji plejmejker Ajzea Kolije bio oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja i izvojevao produžetak.

Nesporno je pobedu gostima doneo raspoloženi Pauel sa 41 poenom, od čega je devet „palo“ u produžetku, mada je poslednji koš (i to za tri poena) bio delo Francuza Nikole Batuma. Američki bek gađao je odlično – 13/26 iz igre, a 5/10 za tri poena. Od 13 bacanja ubacio je 10.

Veliki doprinos dao je i Harden sa 32 poena, 10 skokova i sedam asistencija manje od dovoljnog za tripl-dabl. Popularni „Bradonja“ dodao je dve blokade i tri ukradene lopte.

Dvocifren učinak imao je i Australijanac Ben Simons, novajlija u Klipersima, sa 12 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je hrvatski centar Ivica Zubac dodao 10 poena i osam skokova.

Sportklub.rs

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare