24. Januara 2024.

Dženg poslije preokreta do prvog GS polufinala

Kineska teniserka Ćinven Dženg je uspela da savladala Ruskinju Anu Kalinskaju sa 2-1 u setovima i plasira se u polufinale Australijan opena.

Dženg, 15. teniserka na WTA listi je uspela da savlada 75. igračicu sveta za dva sata i 20 minuta, po setovima – 6:7 (4), 6:3, 6:1.

U polufinalu će odmeriti snage sa Dajanom Jastremskom, koja je u prethodnom kolu izbacila Viktoriju Azarenku.

Prvi set je bio izjednačen do samog kraja, odmah u prvom gemu Dženg je napravila brejk, ali nije uspela da ga potvrdi (1:1).

Isto je bilo i u petom gemu, kada je ponovo napravila brejk, ali odmah je uzvratila Kalinskaja (3:3).

Do kraja prvog seta sigurne su bile obe teniserke na svoj servis, pa je došlo do taj-brejka.

Vodila se velika borba (4:4), a onda je Ruskinja došla do tri uzastopna poena i vođstva posle prvog seta – 1:0.

U drugom setu su obe teniserke bile sigurne na svoj servis, sve do osmog gema, kada je Dženg uspela da napravi brejk, a potom iskoristi prvu od dve set lopte za izjednačenje – 1:1.

Posle dobrog uvoda za obe teniserke, Kineskinja je napravila brejk u trećem gemu, a potom u petom još jedan za 1:4.

Vodila se velika borbe u šestom gemu, ali slavila je Dženg na svoj servis za 5:1 i došla u situaciju da je jedan gem deli do pobede. Potom je napravila i treći brejk i došla do pobede (6:1) – 2:1.

Dženg će u polufinalu odmeriti snage sa Jastremskom, dok se u drugom duelu bore Koko Gof Arina Sabalenka