3. Jula 2024.

Džaba VAR kad njim upravljaju ljudi – povlačili pogrešne ofsajd linije, nisu svirali penal za Brazil

Protekle noći je remijem Brazila i Kolumbije (1:1) kompletirana grupna faza Kopa Amerika.

Utakmicu su obeležile dve velike sudijske greške kojima su oštećene obe selekcije, ali srećom sve to nije uticalo na konačan poredak na tabeli.

Poveo je Brazil golom Rafinje u 12. minutu meča, a sedam minuta kasnije su sudije iz VAR sobe režirale pravi cirkus.

Naime, odlučili su da ponište gol Davinsona Sančesa za izjednačenje Kolumbije, nakon centaršuta iz slobodnog udarca, ali prilikom analize situacije kod centaršuta povukli su potpuno pogrešnu liniju.

Sudije u VAR sobi su gledale gde se nalazi noga Džona Kordobe, umesto Sančesova, koji je postigao gol.

Kordoba je bio u ofsajdu i zbog toga je gol poništen.

Međutim, Kolumbija je svejedno stigla do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je na asistenciju Kordobe pogodio Danijel Munjos.

Nekoliko minuta pre toga VAR je još jednom zakazao, pošto je sudijskom odlukom oštećen i Brazil.

Vinisijus Žunior je srušen u kaznenom prostoru, a očigledan penal nije dosuđen.

U drugom poluvremenu se rezultat nije menjalo i ostalo je 1:1, pa je Kolumbija završila kao prva u grupi i u četvrtfinalu ide na Panamu, dok Brazilce čeka teži zadatak i duel s Urugvajem.

Da sve bude mnogo teže za Brazilce pobrinuo se Vinisijus, prva zvezda “Selesaa” koja je već u devetom minutu dobila žuti karton posle guranja sa Hamesom Rodrigesom i zaradila suspenziju za četvrtfinale.