17. Septembra 2023.

Dva majstorska gola Vlahovića za novu pobjedu Juventusa

Srpski fudbaler Dušan Vlahović bio je dvostruki strelac za Juventus u pobjedi nad Lacijom 3:1 u četvrtom kolu Serije A.

Igrao se deseti minut, sa desne strane je loptu ubacio Lokateli, a Vlahović kupi drop kik i trese mrežu gostiju iz Rima.

To je bio treći ligaški gol 23-godišnjeg Vlahovića na četvrtom meču ove sezone.

Pritisak gostiju, jedna odlična odbrana Ščensnog posle udarca Kamade, a onda kontra i 2:0 za Juventus u 26. minutu – dupli pas Mekenija i Miretija, da bi u nastavku akcije Rabio asistirao za Federika Kijezu, koji postiže svoj peti gol na poslednjih sedam utakmica.

U 64. minutu nebeskoplavi uspevaju da zakuvaju situaciju, i to golčinom Luisa Alberta.

Ipak, nada Rimljana je kratko trajala, pošto je tri minuta kasnije Vlahović opet zatresao mrežu gostiju – idealan prijem na grudi između dvojice protivničkih defanzivaca, i pogađa dalji donji ugao sa ivice šesnaesterca.

U sledećem kolu Juventus naredne subote gostuje Sasuolu, dok Lacio igra sa Moncom kod kuće istoga dana, uz meč kod kuće sa Atletiko Madridom u utorak u okviru Lige šampiona.