16. Marta 2024.

Durent i Sansi vidjeli briljantnog Micića

Košarkaši Finksa pobedili su Šarlot 107:96 kao gosti, što im je bio 39. trijumf od početka sezone.

U 50. ovosezonskom porazu Šarlota odlično izdanje imao je srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je za 31 minut na parketu imao najbolji poenterski učinak u ekipi.

Posle meča sezone od 25 poena protiv Memfis u sredu, bivši igrač Efesa nastavio je u istom ritmu i protiv Sansa, ali to nije bilo dovoljno da odbrane domaći teren,

Micić je duel završio sa 21 poenom (7/12 šut iz igre, 0/2 za tri, 7/9 sa penala), uz jedan skok i tri asistencije.

Ispratio ga je Grent Vilijams sa 20 poena i šest skokova, dok je Majls Bridžis zabeležio dabl-dabl sa 17 koševa, 10 skokova i tri asistenicje.

Prliku na ovom meču dobio je i Aleksej Pokuševski, koj je za 16 minuta postigao je četiri poena (2/9 iz igre, 0/4 za tri) uz pet skokova i tri asistencije.

U pobedničkom timu prednjačio je Devin Buker sa 21 poenom, 11 asistencija i šest skokova.

Rezultati: Šarlot – Finiks 96:107 Detroit – Majami 95:108 Toronto – Orlando 103:113 Nju Orleans – LA Klipers 112:104 San Antonio – Denver 106:117 Juta – Atlanta 124:122