Dalas Maveriks – Finiks Sans 126:130
(25:31, 37:28, 33:37, 31:34)
Hala: American Airlines CentarSudije: Erik Luis, Kurtis Bler, Dedrik Tejlor

Finiks Sansi su bili blagi favoriti pred početak ovog susreta i delovalo je da će taj epitet i održati, a onda su se “zapalile ruke” glavnim igračima Dalasa i sve je bilo dosta napetije.

Luka Dončić i Kajri Irving su kombinovano ubacili 64 poena i tokom svih 48 minuta vodili Dalas Maverikse, ali je to bilo nedovoljno za duel sa Finiks Sansima čiji su glavni akteri Durent i Buker imali zajedno 73 poena.

Treba istaći i da se Luka Dončić povredio u jednom momentu u drugoj deonici, pa morao u svlačionicu po lekarsku pomoć, ali se vratio na teren i nastavio meč bez većih problema.

Kevin Durent i Devin Buker su igrali još spektakularnije, pogotovo u prvom poluvremenu kada se činilo da njih dvojica ne mogu da promaše, a pogotovo “KD” koji je imao 6 od 6 u jednom momentu i 11 poena postigao već posle prve četvrtine.

Znao je Monti Vilijams vrlo dobro gde je došao i svako opuštanje njegovih izabranika sekao tajm-autom, ali su Mavsi ipak vodili sa 62:59 nakon prvog poluvremena.

Imao je Dončić i šta da kaže sudijama u tim momentima, smatrao je da je bio fauliran na šutu i na kraju utakmice imao čak 20 izvedenih slobodnih bacanja.

Treća četvrtina je počela sa 11 poena Kajrijra Irvinga, a nadovezali su se i Buker i Durent kao što se očekivalo. Imali su Maveriksi vođstvo tokom cele treće deonice, da bi u poslednja dva minuta stigla serija Finiksa od 9:0, tri vezane trojke i Sansi ponovo vode, 96:95.