21. Jula 2023.

Draž kvalifikacija: Neviđena penal serija i komičan autogol golmana – 27/28 VIDEO

Fudbaleri malteške Gzire plasirali su se u naredni krug kvalifikacija za Ligu konferencija tako što su savladali irski Glentoran 14:13 u penal seriji.

Pobednik je morao biti odlučen na penal ruletu pošto je u prvoj utakmici, na Malti, rezultat glasio 2:2, a u revanšu 1:1.

U penal seriji, nezabeleženoj u evropskom fudbalu, igrači oba tima izveli su ukupno 28 penala – i samo jednom promašili. Tragičar je bio fudbaler Glentorana Leon Bojd koji je imao priliku da ovaj penal maraton produži međutim nije bio precizan kao svi pre njega.

Tako su gosti proslavili veliku pobedu i prolaz dalje.

Kompletan meč je inače obilovao uzbuđenjima i pre penal ruleta, pošto su gosti poveli u 67. minutu, a Glentoran poravnao u 13. minutu nadoknade vremena.

Rezultat se nije menjao u produžecima i usledila je serija jedanaesteraca – i u tom periodu trenutak koji će sigurno završiti u kompilaciji najsmešnijih snimaka sa fudbalskih terena.

Naime, pri vođstvu Gzire 12:11, golman Maltežana je zaustavio udarac igrača Glenotrana i krenuo ka saigračima da slavi prolaz u narednu rundu – međutim lopta se, nošena efeom, odbila od zemlje i odkakutala u mrežu!

Irski komentator je ludovao posle ovesituacije, kao i svi na stadionu, jer je Glentoran na neverovatan način preživeo u tom trenutku.

Delovalo je tad da se ovaj meč, ipak, može bajkovito završiti po ostrvljane.

Maltežani, međutim, nisu poklekli. u naredne dve serije zadržali su stopostotan učinak, obojica penaldžija su tresli mrežu i na kraju dočekali kiks rivala.