28. Decembra 2023.

Dončićevih 39 poena nedovoljno Dalasu protiv Klivlenda

Luka Dončić nije mogao sam da donese pobedu Dalasu protiv ekipe Klivlenda.

Kavalirsi su i bez bolesnog Donovana Mičela našli put do pobede i kao gosti slavili sa 113:110.

Uspeh je time veći ako se ima u vidu da je Klivlend u prvoj deonici imao u jednom trenutku i zaostatak od 20 poena.

Maveriksima se osvetila slaba igra u poslednjih 12 minuta, kada je Dončić gotovo šest minuta sedeo na klupi i odmarao, u večeri kada na terenu ponovo nmije bilo iskusnog Kajrija Irvinga.

Košarkaši Dalasa nisu uspeli da postignu koš više od pet minuta i prednost od devet poena pretvorili su u zaostatak od šest, 111:105 na svega 73 sekunde pre kraja.

Luka Dončić je kao i obično bio taj koji je dominirao u redovima Dalasa, slovenački reprezentativac postigao je 39 poena uz sedam skokova i šest asistencija.

Set Kari je dodao 19, Tim Hardavej Džunior 14, a bivši košarkaš Partizana Dante Egzum 13 poena.

U redovima pobednika, briljirao je Kris Lavert sa 29 poena uz dva skoka i sedam asistencija.

Džeret Alen je dodao 24 uz čak 23 skoka i šest asictencija, dok je Ajzak Okoro dodao 22 poena.

Dončiću je slaba uteha da je 14. put na poslednjih 15 utakmica postigao 30 i više poena, jer je Dalas zabeležio 13. poraz u sezoni.