17. Oktobra 2023.

Đorđić: Plače mi se, živimo u trulom, odvratnom svijetu

Bojan Đorđić, bivši reprezentativac Švedske i nekadašnji igrač Mančester junajteda, duboko je potresen tragedijom iz Brisela.

Dva švedska državljanina ubijena su u terorističkom napadu u ponedeljak uveče i meč je zbog toga prekinut u poluvremenu pri rezultatu 1:1.

Đorđić je za televiziju “Viaplay” komentarisao dešavanja iz Brisela.

Teško mi je da dođem do reči, mi sad treba da pričamo o utakmici… Volim fudbal, to je moj život, znači mi sve i više od toga. Ali, dvojica naših sunarodnika su hladnokrvno ubijena na ulicama Brisela i mi treba da igramo još 45 minuta“, rekao je Đorđić na poluvremenu, pre nego što je odlučeno da se meč prekine.

Njega je sve što se desilo duboko pogodilo.

To je tama, to nije samo naše društvo… Sve je izgubljeno. Plače mi se, plačem zbog ljudskih vrednosti koje moraju da budu prioritet ponovo. Živimo u trulom, odvratnom svetu sa ljudima koji ne zaslužuju da žive na ovoj planeti. Izražavam saučešće porodicama žrtava“, zaključio je Đorđić.