25. Januara 2023.

Đoković u polufinalu Australijan opena posle pobjede nad Rubljovim

Meč je trajao nešto više od dva sata. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i ruskog tenisera, a treći trijumf Đokovića.

Srpski teniser će u polufinalu u petak igrati protiv Amerikanca Tomija Pola koji je jutros pobedio sunarodnika Bena Šeltona 7:6 (8:6), 3:6, 7:5, 6:4. Pol je 35. na ATP listi, a nikada u karijeri igrao protiv najboljeg srpskog tenisera. Đoković je devet puta u karijeri osvajao Australijan open, a poslednji put 2021. godine.

Đoković je sigurno ušao u meč i lako je osvojio gem na svoj servis. Srpski teniser je već u narednom gemu imao brejk loptu, koju nije iskoristio. Međutim, Đoković je u četvrtom gemu napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 4:1. Srpski teniser je zatim stigao do novog brejka, a onda je ubedljivo dobio prvi set posle 39 minuta igre rezultatom 6:1.

Oba tenisera su bila sigurna na svoje servise na startu drugog seta, a Đoković je u petom gemu napravio brejk i poveo 3:2. Ruski teniser je u narednom gemu propustio dve šanse da vrati brejk, ali je Đoković i pored problema zbog jakog vetra uspeo da povede 4:2. Srpski teniser je nastavio sa odličnom igrom, a iskoristio je petu set loptu za vođstvo od 2:0.

Đoković je već na startu trećeg seta oduzeo gem na servis protivnika, a onda je sigurnom igrom održavao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do nove pobede u Melburnu.

Australijan open se igra za nagradni fond od 48,5 miliona evra.