Upotreba botoksa je sve više zastupljena, naročito među mladima koji često nisu ni svesni koliko je nešto štetno za njih i da li im je uopšte neophodno u nekim godinama.
Botoks je postao sasvim redovna pojava na licima mladih devojaka, mnogi tvrde da mladi više nemaju nimalo samopouzdanja i rešenje za sve probleme pronalaze u estetskim zahvatima.
Da li je tačno da je Generacija Z opsednuta botoksom, koliko su takvi trendovi štetni po njihovo zdravlje i postoje li psihološki razlozi zbog kojih mladi naraštaji sve ranije pribegavaju estetskim korekcijam, neka su od pitanja na koja su odgovor pokušale da daju dr Snežana Miletić, estetski hirurg i Jugoslava Zajić, psihoterapeut, koje su bile gošće emisije “Jutro”.
Uglavnom se sve dešava pod velikim uticajem društvenih mreža.
![Devojčice već od 15. godine odlaze na estetske korekcije: Zbog čega je to tako? VIDEO](https://superzena.b92.net/data/images/2024-06-04/33161_shutterstock-425020408_iff.jpg?t=1739185310)
“To je jedan trend trenutno u društvo i njihova generacija je prepoznatljiva po tome. Njima je lepota jako bitna i žele da menjaju nešto na sebi kako bi bili prepoznatljivi. Svi imaju iste želje, devojke krenu već od 15. godine kada dolaze sa majkama koje potpisuju saglasnost. Najviše žele usne, jagodice, definiciju vilice”, kaže dr Miletić.
Devojčice žele da izgledaju kao influenserke koje one prate.
“Najbolje bi bilo odložiti što više može taj odlazak na korekciju. Jako je važno da to bude zdrava motivacija, ako se neko identifikuje sa nekom ličnošću onda bi bilo bolje da se malo sačeka. Treba razmisliti i zbog čega je ta osoba nezadovoljna sobom i zašto želi da menja”, kaže Jugoslava Zajić.
B92.