3. Jula 2024.

Đere ispustio iz ruku Puja poslije 2:1 u setovima

Teniser iz Sente je u meču koji je počeo u utorak, a završen u sredu poražen od iskusnog Francuza Luke Puja, 3:6, 7:6 (4), 3:6, 6:3, 6:0.

Šteta jer je delovalo da će biti drugačije, Laslo je imao 2:1 u setovima, ali je Francuz uspeo da načini veliki preokret i prođe u narednu rundu.

Laslo je odlično počeo taj meč u utorak.

U tom prvom setu je veoma dobro servirao, ali je brzo pronašao i ritam igre na servis Francuza i u petom gemu došao do brejka bez izgubljenog poena za 3:2.

Uspeo je još jednom da oduzme servis Puju na kraju seta za 6:3.

Činilo se da će ići glatko, posebno kada je u drugom setu stigao uz brejk do prednosti od 3:0, ali se Puj probudio.

Đere je na 5:3 servirao za set, ali je Puj stigao ne samo do brejka za 5:4 i uskoro izjednačenja za 5:5.

Stigli su do taj-brejka u kojem je Francuz bio bolji, dobio ga je rezultatom 7:4.

Tada je uz dogovor sa sudijama meč prekinut zbog mraka, a nastavljen je negde oko 16.30 u sredu.

I čini se da je Đereu ta pauza prijala, uspeo je da se konsoliduje i bolje zaigra u nastavku.

Uz dva brejka,a u trećem i sedmom gemu, došao je do 5:2, ali je Puj uspeo da vrati jedan brejk i smanji na 5:3.

Nije Laslo popustio, odmah je u narednom gemu rešio set novim brejkom za 6:3.

Ipak, to nije bilo dovoljno. Iskusni Puj je počeo da igra sve bolje i u četvrtom setu je posle 2:2 dobio četiri od narednih pet gemova.

Uz dva brejka je stigao do 6:3 i izjednačenja u setovima.

I nije se zaustavio, odmah je u drugom gemu seta odluke napravio dupli brejk i poveo sa 4:0.

Spasao je Đere tri meč lopte u šestom gemu, smanjio na 5:1, ali je ubrzo bilo sve gotovo, pošto je Puj overio završni set rezultatom 6:1.