6. Jula 2023.

Đere eliminisao još jednog Amerikanca i prošao u treće kolo Vimbldona

Srpski teniser Laslo Đere pobijedio je Bena Šeltona sa 3:6,6:3, 7:6, 6:3 i tako se plasirao u treće kolo VImbldona.

Ovo je najbolji rezultat koji je srpski teniser ostvario na trećem gren slemu u sezoni.

Đere će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Endi Mari i Stefanos Cicipas.

Loše je počeo meč Laslo Đere koji je delovao kao da je ušao u meč sa manjkom energije, to je i bilo sasvim razumljivo, jer je meč prvog kola završio u istom danu, posle ponoći je eliminisao još jednog Amerikanca Maksima Kresija.

Gemovi su na servis srpskog tenisera trajali duže od Šeltona, i kako je odmicao meč tako je Amerikanac bio sigurniji. Sve je mirisalo na brejk, koji je usledio u osmom gemu posle kojeg je Šelton i osvojio prvi set.

Drugi set je bio dosta zanimljviji, gde je Đere odigrao znatno bolje, i čak je dva puta uspeo da napravi brejk, a ovaj drugi je bio dovoljan da se izjednaći rezultat u meču.

Treći je bio preloman za ishod ovog meča, jer smo pobednika dobili tek posle taj-brejka koji je rešio Laslo Đere rezultatom 7:5 i to uz samo jedan minibrejk.

Đere je ovim osvajanjem seta dosta uticao na igru Šeltona koji je bio indisponiran u ovom setu, to je Đere iskorstio i napravio brejk u sedmom gemu posle kojeg je svojim servisima rešio pitanje pobednika u ovom meču.