27. Juna 2026.

Dionica Moravskog koridora otvoren se za saobraćaj od 9h

Deonica auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, od 9 časova otvara se za saobraćaj.

Deonica je juče svečano otvorena, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Putarina na ovoj deonici će se naplaćivati od 1. jula.

Novootvorena deonica je duga 29 kilometara, a njome putovanje od Beograda do Kraljeva traje samo sat i 15 minuta.

U toku su radovi na poslednjoj deonici Moravskog koridora od Vrbe do Adrana, u dužini oko 12 kilometara.

Moravski koridor je prvi digitalni koridor u Srbiji, koji omogućava brzu i pouzdanu razmenu informacija, u cilju bezbednog odvijanja saobraćaja. 

(Tanjug) Foto: Screenshot/Tanjug

Podijeli vijest na: